Anasayfa / Android / cf.lumen mavi ışık filtresi (android – root)

cf.lumen mavi ışık filtresi (android – root)

Sitemizi takip edenler mavi ışık filtrelerini ciddi olarak araştırdığımı ve bu konuda çeşitli uygulamalar tanıttığımı hatırlayacaklardır.

Telefon firmaları bu özelliği artık dahili olarak göndermeye başlamış olsalar da halen birçok telefon ve tablette bu özellik bulunmuyor.

Bu yazımızda tekrar mavi ışığın bize verdiği zararları ve onu belirli saatlerde filtrelemenin faydasını uzun uzadıya anlatmayacağım. Bu konuyu merak edenler buraya tıklayarak detaylı açıklamalara ulaşabilirler.

Daha önceden yayınladığım programlardan biri olan f.lux android cihazlarda çok verimli çalışmıyordu. Onun yerine alternatif olarak sunduğumuz Twilight rootsuz çalışmasıyla ekran renklerini değiştiremediğinden sadece ekran önüne bir perde çekiyordu bu da çok verimli bir yöntem değildi. Ancak cihazını rootlamak istemeyenler yinede kullanabilirler.

Bugün anlatacağımız program cf.lumen root yetkisi gerektiren bir program. Bunun sayesinde ekran renklerini tam olarak yöneterek istediğimiz ayarı yapmamızı sağlıyor. Aynı bilgisayarda ki f.lux gibi verimli çalışabiliyor.

Gelelim programı kurduğumuzda ne ile karşılaşacağımıza:

Programı ilk açtığımızda yapmamız gereken konumumuzu belirlemek. Program buna göre çalışarak akşam sabah ve gece ayarlarını ne zaman aktif edeceğini hesaplıyor.

Konumumuzu belirledikten sonra save diyerek ayarımızı kaydediyoruz.

Daha sonra genel renk ayarını, gündüz renk ayarını, gece renk ayarını ve uyku saatimizde nasıl olacağını belirliyoruz.

Uygu saatimizin başlangıç ve bitiş saatlerini seçiyoruz.

Son olarak Launch on boot kısmını tikliyoruz ki program telefonumuzun açılmasıyla birlikte çalışmaya başlasın.

Programın ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Ücretsiz versiyon da işinizi görecektir. Ancak destek olmak için satın almak her zaman iyidir.

Play Storede cf.lumen e ulaşmak ve mavi ışık filtresini indirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bu arada daha önceden bahsettiğimiz bu filtreler çalışırken apk kuramama sorunu bu programda mevcut değil. Çünkü apk kurulurken anlık olarak kendini devre dışı bırakıp geri çalışıyor.

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

Android Microsoft Office Uygulamaları – Mobil Ofis Uygulamaları

Mobil Platformlar için bir çok ofis uygulaması bulunsa da play storede arama yaptığımızda karşımıza çıkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Wordpress Tema indir