Anasayfa / Genel / İstenmeyen SMS ve Aramaları Nasıl Engellerim? İleti Yönetim Sistemi, e-Devlet’te Kullanıma Açıldı.

İstenmeyen SMS ve Aramaları Nasıl Engellerim? İleti Yönetim Sistemi, e-Devlet’te Kullanıma Açıldı.

İstenmeyen SMS, e-posta ve aramalar gibi rahatsızlıkların ortadan kaldırılması amacıyla geliştirilen ileti yönetim sistemi herkesin kullanımına açıldı.

 

Birçok telefon kullanıcısı, telefonuna ya da e-posta adresine gelen istenmeyen mesajlardan, reklam mesajlarından, sürekli ticari amaçlarla aranmaktan fazlasıyla sıkılmıştır. Günümüzde birçok platforma kimlik bilgilerimiz dahil birçok bilgimizi veriyor ve artık kime hangi bilgiyi veya izni verdiğimizi takip etmekte zorlanıyoruz, hatırlamıyoruz. Şimdi bu izinleri kontorlümüz altında tutabilmek için elimizin altında çok güzel bir sistem var. bu sistemin adı İleti Yönetim Sistemi

Sistemi kullanmak aslında çok basit. İleti Yönetim Sistemi adresine e-devlet şifremizle giriş yaptıktan sonra direkt olarak hangi şirketlere hangi izinleri verdiğinizi, kimlerin sizi arama yetkisinin olduğunu görebiliyor ve dilerseniz tercihlerinizi değiştirebiliyorsunuz.

Ayrıca Sistemin Nasıl Kullanılacağını Youtube Vidyomuzu İzleyerek Görebilirsiniz.

Bakanlık tarafından 150 bin adedin üstünde ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılara mevcut onaylarını İYS’ye yüklemeleri için verilen süre 31 Aralık 2020’de sona erdi. Ancak 150 bin adet ve altında ticari elektronik ileti onayı olan hizmet sağlayıcılara mevcut onaylarını İYS’ye yüklemeleri için verilen süre ise 31 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek. Tüketiciler söz konusu onayları 1 Haziran 2021-16 Temmuz 2021’de kontrol edebilecek. Belirlenen sürelerde vatandaşlar tarafından ret hakkının kullanılmaması halinde, hizmet sağlayıcılar tarafından İYS’ye aktarılan veriler onaylı sayılacak.

 

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

Yandex Navigasyon Artık İnternetsiz Çalışabiliyor!

Yandex, kullanıcılarından aldığı geri bildirimlerde en çok istenen özellik olan “çevrimdışı navigasyon” özelliğini kullanıma sundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir