Anasayfa / Android / apk yüklerken Yükle Butonu Çalışmıyor. Ne Yapmalıyım?

apk yüklerken Yükle Butonu Çalışmıyor. Ne Yapmalıyım?

Android cihazlara uygulama yüklemek için genel olarak Google Play kullanılsa da bazen market dışındaki uygulamaları da yüklememiz gerekebiliyor.

Bu durumlarda herhangi bir siteden programın .apk uzantılı dosyasını telefon yada tabletimize indirerek kurma işlemi yapabiliyoruz.

İşte konumuz burada başlıyor. Telefonunuzda gerekli ayarlar yapılı yani Ayarlar- Güvenlik- Bilinmeyen Kaynaklardan Uygulama yüklemeyi açtınız. Sonra apk dosyasını indirip kurmak için tıkladınız. Sonrasında aşağıdaki resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

 

Buraya kadar her şey normal. Ancak bu ekranda Yükle Butonu bir türlü çalışmıyor. İptal etmeyi denediğinizde iptal oluyor. Ama Yükle Butonuna basıyorsunuz, çalışmıyor.

Telefonunuzun bozulduğunu veya kilitlendiğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Ama korkmayın herhangi bir arıza yok. Dokunmatik ekranda da sorun yok.

Bu hata ile karşılaştığınızda aklınıza gelmesi gereken ilk şey: Ekran filtresi kullanıp kullanmadığınız?

Eğer herhangi bir ekran filtresi kullanıyorsanız f.lux, twilight gibi veya başka bir programda olabilir. Bu programı uygulamayı kurana kadar kapatın. Sizi engelleyeceği hiç aklınıza gelmeyen işte bu ufak programlar apk kurmamıza izin vermiyor. Önce kapatalım sonra apk kurma işlemimizi yapalım ve sonra tekrar aktif edebiliriz.

Sorunlarınızı çözmeye ve yeni tanıtımlar yapmaya devam ediyoruz. Aklınıza takılanları facebook, twitter yada sitemizin iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

gesture control

Android Gesture Control – iPhone X hareketlerini android de kullanmak.

Apple, iPhone x modeliyele birlikte home butonunu kullanmayı bıraktı ve ekranda kaydırma hareketleri yaparak telefonun …

2 Yorumlar

  1. Aynı problem dex hub programıyla da oluşuyor. Devre dışı bırakınca çözülüyor arkadaşlar bilginize.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir