Anasayfa / Android / Angry Birds’in Yapımcısından Yeni Oyun! (Battle Bay)

Angry Birds’in Yapımcısından Yeni Oyun! (Battle Bay)

Dünyaca popüler Andry Birds serisinin yapımcısı Rovio, mobil için tamamen farklı bir oyun ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Battle Bay adı verilen oyun, iOS ve Android kullanıcılarının yine cihazlarını ellerinden düşürmemesini sağlayacak gibi görünüyor.

Battle Bay adındaki yeni oyun aslında geçen yıl sonlarından bu yana bir iki ülkede pilot olarak deneniyordu. Firma 4 Mayıs itibariyle tüm dünyada oyunu erişime açacağını duyurdu.

Battle Bay de savaşlarımızı hücum botlarıyla yapıyoruz. Ekranın solundaki joystick botu hareket ettirirken, sağındaki joystick ise ekranı hareket ettiriyor ve nişan alıyor.

Yavaş hareket eden bir öge olduğu için hücum botu ile mücadele etmek ilk başlarda biraz zor geliyor ancak zamanla kontrollere alışıyorsunuz. Seçtiğiniz farklı botlar farklı yeteneklere sahip. Bazılarında defans ağırlıkta iken bazıları da saldırı da öne çıkıyor.

Kullanıcıları online mücadelelerle karşı karşıya getirecek olan Battle Bay’de rakibin gemilerini batırmak için çalışacaksınız. Bir gemi seçip silahlarla donattıktan sonra, sistemin karşınıza bir rakip çıkarmasını bekleyeceksiniz. Oyunun bir güzelliği de 5’e 5 takımlar halinde büyük çaplı mücadelelere de izin vermesi.

Battle Bay, birçok gemi sınıfı ve hepsi için özel çeşit çeşit özelleştirme seçenekleri sunarken, ayrıca silahlar, zırhlar, yetenekler ve çeşitli öğelerle denizdeki dev çarpışmalarda üstünlük elde etmeniz için olanaklar sunuyor.

Oyunu şu an için çeşitli sitelerden apk olarak bularak oynamaya başlayabileceğiniz gibi 4 Mayıs’ı bekleyerek Google Play ve App Storeden indirerek kurabilirsiniz.

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır! – Android Rootlu Batarya Kalibrasyonu

Sitemizin en çok ziyaret edilen koularından bir tanesi Android Batarya Kalibrasyonu Konusu olmuş durumda. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir