Anasayfa / Android / Üst Düzey Telefonların Şarj Performansları Nasıl?

Üst Düzey Telefonların Şarj Performansları Nasıl?

Biz son kullanıcıları en çok ilgilendiren noktalardan bir tanesi kuşkusuz alacağımız telefonun şarj durumları. Son teknolojilerle üretilen telefonlar her ne kadar çok hızlı şarj olmaya başlamış olsalar bile ne kadar sürede şarj olduğundan çok ne kadar sürede bittiği birçok kullanıcıyı daha çok ilgilendiriyor.

Çoğumuz en azından gün içinde şarj ihtiyacı duymak istemiyoruz. Ancak gelişen teknoloji şarj tasarrufları yapmaya çalışsa da hızlı sistemler, büyük ekranlar oldukça fazla tüketim yapıyorlar.

PhoneArena günlük standart kullanımları göz önünde bulundurarak son çıkan gerek fiyatlarının yüksekliği gerekse yüksek performanslarıyla kullanıcıya sunulan amiral gemi diye tabir ettiğimiz telefonları test etti. Bu sonuçları incelemek bu telefonlar arasında kalanlar için bir tercih sebebi olabilir.

Yıllardır iPhone modelleri düşük kapasiteli bataryaları ile genellikle android cephesine göre geride kalıyordu. her ne kadar iOs bataryayı daha verimli kullansa da az bir fark ile diğer markaların amiral gemilerinin gerisinde kalıyordu. Ancak Apple en son çıkardığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile bu görünümü üzerinden atmış gözüküyor.

Galaxy S8+’ın 6.2 inçlik, QHD + Infinity ekranı çok iyi olsa dahi telefonun bu güçler altında bataryasının biraz düşük kaldığını söyleyebiliriz. Galaxy S8+’da 3500 mAh batarya bulunurken, iPhone 7 Plus’da 2900 mAh batarya bulunuyor. Buna rağmen iPhone batarya süreleri konusunda Samsung ve diğer telefon üreticilerine fark atmış durumda. Galaxy S8+’ın bataryası büyük olsa dahi ekranının yüksek çözünürlüklere ulaşması ve 6.2 inç boyutunda bir ekrana sahip olması, 5.5 inç IPS LCD panel kullanan iPhone 7 Plus’a göre daha çok güç tüketimi yaptığı anlamına geliyor.

Son olarak sonuçlara baktığımızda iPhone7 Plus açık ara önde görünüyor. Hemen arkasından ise Samsung‘un son telefonu S8+ geliyor.

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

android önbellek temizleme

Telefon Hafızası Nasıl Temizlenir? Android Önbellek Nasıl Silinir? Telefon Hafızası Arttırma. – sd Maid

Telefonlarınızın hafızası dolduğunda çoğunlukla aklımıza ilk gelen fotoğraf ve video silmek oluyor. Ancak bazı zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir