Anasayfa / Android / Font İnstaller Root- Kullanım ve Tanıtımı

Font İnstaller Root- Kullanım ve Tanıtımı

Merhaba;

Bu yazımda sizlere Font İnstaller Programından bahsedeceğim. Programımız android telefon ve tabletlerde kolayca font değiştirmeye yarıyor. Ancak bunu da kullanabilmek için maalesef cihazın rootlu olması gerekmektedir.

Önemli: Öncelikle uyarımızı yapalım programı kullanmadan önce muhakkak cihazınızın yedeğini alın. Bazı cihazların brick olmasına sebep oluyormuş. Bunun orijinal romlu cihazlarda olduğu söyleniyor. Custom rom kullanan arkadaşların henüz başına gelmemiş. 🙂

Program özellikleri;

  • Cihazdaki fontun yedeğini alabiliyor.
  • Yedek alınan font bir tıklamayla geri kurulabiliyor.
  • İnternetten veya serverinden bulacağınız birçok fontu yükleyebiliyor.

Şimdi gelelim resimli anlatım ve aynı zamanda tanıtımımıza. Programı açtığımızda server sekmesiyle karşılaşıyoruz. Burada birçok font görebilir kullanabiliriz. Ancak Türkçe karakter sorunu olabilir. O yüzden kendi bulduğunuz fontları yüklemenizi tavsiye ederim. Screenshot_2014-05-29-23-05-53 Locale tıkladığımızda telefonumuzun hafızasını göreceğiz. Buradan hafıza kartımıza attığımız font dosyasını bulabiliriz. Screenshot_2014-05-29-23-05-57 Benim kullandığım font Chococooky konunun sonunda paylaşacağım. Screenshot_2014-05-29-23-06-17 Tıklıyoruz ve açılan pencerede Preview e basarsak fontu görebiliriz. İnstall seçeneği ile de kurulumu yapabiliriz. Daha sonrasında tel yeniden başlatılsın mı diye soracak ve gelen ekrana yes diyerek telefonun yeniden başlamasını bekleyeceğiz. Fontumuz kurulmuş olacak. Screenshot_2014-05-29-23-06-24 Gelelim programın yedekleme özelliğine. Server sekmesindeyken Cihazın sol seçim tuşuna basarsak menü açılır. Backup ve Restore seçneğine tıklayarak. Yedekleme ekranına ulaşabiliriz. Screenshot_2014-05-29-23-06-45 Son olarak Backup diyerek fontun yedeğini alabilir veya aldığımız yedeği yükleyeceksek restore diyerek geri yükleme yapabiliriz. Screenshot_2014-05-29-23-06-51 Chococoolky fontu : İNDİR Not: İşlemlerden önce muhakkak telefonun yedeğini alın. Sorumluluk tamamen size aittir.

Hakkında Mehmet Ç. Gürcan

Bilişim meraklısı bir öğretmen.

İlginizi Çekebilir

Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır! – Android Rootlu Batarya Kalibrasyonu

Sitemizin en çok ziyaret edilen koularından bir tanesi Android Batarya Kalibrasyonu Konusu olmuş durumda. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wordpress Tema indir